Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Zwrot Podatku - Norwegia

Czytali temat:
Karol Pitek Zbigniew Karpinski Riggman Pino (1421 niezalogowanych)
1 Post
segor
(segor)
Wiking
Witam
Czy mozna obliczyć % kwoty podatku do zwrotu z kwoty NOK /godz dla osoby nowo przybyłej do Norwegii ( czy będzie to pełna kwota różnicy pomiędzy netto a brutto? )
Za chaotyczność pytania Bardzo Przepraszam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Myśliwy
(Myśliwy)
Wiking
kildeskatt to wersja odliczenia podatku dla nowo przybyłych najbardziej opłacalna.
Bez żadnych odliczeń ulg na dzieci odsetki i całej tej zagmatwanej procedury jest to prosta ulga .
Minus 25% odliczenia podatku bez kombinacji.
Najkorzystniejsza . Poczytaj o tym odpisie na stronie skatt. Lub firm które zajmują się pomocą w ogarnięciu papierologii w Norwegii . Polecam e- fremtid
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
589 Postów
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
kildeskatt nie zawsze jest najkorzystniejsze. Jeśli zarabia się niewiele to można na tym rozliczeniu dużo stracić.
Dla przykładu 20000 brutto na miesiąc:
Podatek przy kildeskatt 5000
Karta podatkowa 7100, podatek 3398
Zakładając że pracuje się 11m-cy w roku to na kildeskatt tracimy jakieś 17500. Czyli jedną wypłatę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na www.skatteetaten.no jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na www.skatteetaten.no jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty

(whatever)
Wiking
Cześć

Czy możesz poradzić co wybrać na stronie Skatteetaten jeśli zarobiłem w tym roku (niecały miesiąc) poniżej 20 000 brutto? PAYE czy general tax rules?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok