Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

zwrot jak to jest naprawde???? - Norwegia

29 Postów

(OSL)
Wiking
czesc mam takie pytanie.kiedy dokladnie wyplacaja zwrot podatku???? to ze czerwiec lub pazdziernik to wiem ale czy ktos zna dokladne daty???? co w zwiazku z tym ze nie otrzymalem zadnego pisma od skatt, nie wiem czy przeniesli na pazdziernik czy dostane w czerwcu, a i czy przy zwrocie przychodzi pismo poprzedzajace?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Lee Loo
(leeloo)
Nowicjusz
Witam!

Dokładnych dat wpłat zwrotu podatku na konta nie ma nigdzie podanych (to pewnie zależy od danego urzędu skarbowego, kiedy wyśle pieniądze, ale z reguły nie wysyła ich jakoś dużo później od momentu wysłania rozliczenia). Znane są jedynie daty wysyłania do podatników wyników rozliczeń podatkowych. Te z 1. terminu są wysyłane od 24. czerwca (znam osoby, które już te wyniki otrzymały, a są to głównie osoby, które nie zmieniały zbyt wiele w swoich rozliczeniach albo w ogóle ich nie korygowały), a te z 2. terminu od 21. października. Jeśli więc w najbliższych dniach nie otrzyma Pan pisma z urzędu skarbowego z ostatecznym wynikiem rozliczenia, to najprawdopodobniej przyjdzie ono do Pana w 2. terminie i pieniądze też.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Beata Cz.
(mycha905)
Nowicjusz
Jestem z Bergen i dostałam już zwrot podatku ( nie tylko ja z tej okolicy).
pieniądze na konto wpłynęły tego samego dnia co list o tym informujący

Jeżeli chodzi o 2 termin wypłat to kilku znajomych dostało listy z taką informacją. (tzn, że będą rozliczeni w 2 terminie)
Pozdrawiam...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów

(OSL)
Wiking
no tak ale co w przypadku kiedy nie dostalem zadnego listu?????????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-3  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Lee Loo
(leeloo)
Nowicjusz
Witam!

Jeśli chodzi Panu o to, że nie dostał Pan w ogóle swojego Selvangivelse 2008 (wstępne zeznanie podatkowe, które można skorygować), które powinno było do Pana przyjść w kwietniu, powinien się Pan zgłosić do swego urzędu skarbowego, żeby Panu to wydali i jednocześnie, żeby wydali Panu Pana ostateczny wynik zeznania podatkowego (Skatteoppgjor 2008). Możliwe jest, że nie otrzymał Pan żadnych dokumentów ze skarbówki, bo ma ona Pana inny adres w systemie, niż ten, pod którym Pan aktualnie mieszka. Jeśli jednak otrzymał Pan Selvangivelse 2008, ale nic z nim nie zrobił (nie zrobił Pan na nim żadnej korekty) i nie otrzymał Pan jeszcze Skatteoppgjor 2008, to z pewnością otrzyma go Pan jesienią. Nie wiem, jak wyglądała Pana sytuacja z samym złożeniem zeznania, stąd te domysły.

Pozdrawiam,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów

(OSL)
Wiking
rozliczalem sie z podatku w tym roku i wszyscy moi znajomi dostali w ostatnim czasie odp od skatt w postaci zwrotu podatku,doplaty lub informacji ze rozliczenie jeszcze nie jest gotowe i zostaje przeniesione na pazdziernik ja nie dostalem nic i wlasnie niewiem co teraz czy czekac do pazdziernika czy co?????/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(alarzepka)
Wiking
Najpierw dostajesz list a potem sprawdz konto
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-5  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Lee Loo
(leeloo)
Nowicjusz
Jeśli się Pan rozliczał i nie dostanie Pan w najbliższym terminie pisma z wynikiem rozliczenia (ile Pan ma do zwrotu lub dopłaty), to dostanie go Pana w październiku, niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(retier1)
Wiking
nie koniecznie,możesz najpierw dostać pieniądze a póżniej powiadomienie,ja dostałem kasę a informacji nie.w większości przypadków tok załatwiania spraw(y) petenta jakiegokolwiek urzędu zależy od podejścia urzędnika do sprawy,także uzbrój się w cierpliwość i sprawdzaj konto
Zgłoś wpis
Oceń wpis:8  
Odpowiedz   Cytuj
29 Postów

(OSL)
Wiking
dzieki wielkie pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok