Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Czytali temat:
Natalia Nata (3063 niezalogowanych)
290 Postów

(agnieszkaj81)
Stały Bywalec
mase1 napisał:
widać po was to pewnie macie już te firmy jednoosobowe czy jakoś tam, chyba tu chodzi o dawanie d.u..py w Oslo pod latarnią bo co może z tego być, ważne że samemu jest się szefem chyba o to chodzi?? napiszcie mu wszyscy że koniecznie mu pomożecie jak przyjedzie do norge, mając takich kumpli na forum to nic tylko przyjeżdżać i otwierać działalność gospodarczą, zawsze na kogoś można liczyć... hahahaha


A ja napisze po prostu,ze lepiej jest "dawac d..." za pieniadze niz za darmo. (zaraz pewnie ktos madry napisze,ze sama to robie ) Ogolnie mam o wiele wiecej szacunku do dziewczyn,ktore to robia niz do tych,ktore zaliczaja innych facetow na kazdej imprezie.

Co do tej firmy spod latarni,to tak nie dziala. Tam sie zawsze ma szefa nad soba,ktrory pobiera duuuuze podatki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Mariusz Pe
(mario2)
Wiking
Taaaaaaa bo ja mam jeszcze inne rzeczy do robienia a nie czekac na wasze posty!!!!

tropik napisał:

Mario jesli mozesz to mi odpowiedz , ile czasu potrzebowales zeby rozwinac firme w polsce?
Taka zeby na poczatek chociaz zapewnila Tobie i Twojej rodzinie jakies minimum socjalne na poczatek.

tropik w Polsce nie miałem dzialalnosci więc nie odpowiem tobie na to pytanie

ania_s -głownie remonty wykończeniowe tj.tapetowanie .malowanie ,glazura płyt KG parkiety...,ale też i prace rzedu wymiana elewacji i układanie kamieni (szifo) nie wiem jak poprawnie sie to pisze wiem ze tak sie wymawia no to chyba tyle z takich głownych rzeczy nie bede tu wiecej wymieniał bo mozna by tu jeszcze pare rzeczy dopisac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Mariusz Pe
(mario2)
Wiking
mase1 napisał:
no masz rację tropik- ale nie podoba mi się ten gość, każdy pisze jak znaleźć pracę w norge, mieszkanie itd. a tu nagle gość wpadł na pomysł ,,otworzyć firmę,, , gdzie tu jakakolwiek logika? - od razu niech otworzy 2 firmy, co to jedna!!, będzie miał większe obroty i więcej pieniążków , szkoda mi takich ludzi bo faktycznie potrzebuje pomocy ,ale jakiegoś lekarza

mase-moja logika jest taka ze chciałem zaczerpnąć informacji tylko i tylko na temat firmy bo nie mialem nigdy z tym styczność jakbym chciał pytać o mieszkanie czy o prace to bym poprostu zapytał ale nie muszę bo mieszkanie mam załatwione i prace też tylko że na czarno a to mi sie nie uśmiecha wię pomyślałem o założęniu działalności

Jeszcze jedno mase każdy ma swój tok myślenia ty go nie znasz więc nie wypisuj takich bzdór!!!!!!!!!!!!!

I może teraz w końcu któs mi da pare wskazówek na temat działalności????

gdzie w pierwszej kolejności powinienem sie udać i co załatwić???
jak wygląda rachunkowość w takiej firmie czytałem gdzieś na forum że nie można przekroczyć 50.000nokbo póżniej sie wchodzi na podatek vat tylko nie pisało czy w ciągu miesiąca czy jednej pracy czy jak???
Czy nie bedzie problemu z dostaniem pozwolenia na pobyt z policji jak będe miał gdzie mieszkać i jak to wszytko długo trwa???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
dla mnie możesz nawet skoczyć z dachu bo twoje wypowiedzi są tak biedne -- założyć to sobie możesz gacie la le stronę na razie, jest tutaj więcej ludzi od ciebie którzy mają tutaj jakieś doświadczenia, tylko że oni nie piszą przynajmniej takich bzdur jak ty
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Wiking
mase1 powiem tobie tylko tyle ze typowy z ciebie burak!!!!!!!!!!!!!

to forum jest po to zeby komus doradzic dowiedziec sie czegos wymienic pogladami koles jest zielony wiec pyta najnormalniej w swiecie ciekawe czy jak ty tu przyjechales to byles taki madry bo wydaje sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy i wiedzial wszystko najlepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
vip -otwórz z nim razem firmę bo widzę że bardzo się zaangażowałeś w ten wątek będzie was dwóch- jest tylko taki wyjątek że ja tu przyjechałem na początku pracować a nie otwierać firmę taka różnica, równie dobrze może powiedzieć że pojedzie do szwecji otworzyć firmę albo gdziekolwiek na świecie-w Polsce siedzi na zasiłku a w innym kraju chce mieć firmę??? dobrze że za marzenia nikt nie kara bo dostałby dożywocie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(iks)
Wiking
No początek proponuję naukę języka (norweskiego)do poziomu komunikacji.
A potem rejestroać działalność.
Można też kogos wynająć do kontaktów np.z klientami,czy urzędnikami,ale na to trza miec kase-nie prawdaż.
Zasiłek z polszy jednak chyba na to nie wystarczy.

Podejmując pracę jako pracownik ,trudno się bez tej znajomości obejść,a co dopiero prowadząć eget firma.
No ale nic o tym nie było,może kolega zna np angielski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
mario2 napisał:
mase1 napisał:
no masz rację tropik- ale nie podoba mi się ten gość, każdy pisze jak znaleźć pracę w norge, mieszkanie itd. a tu nagle gość wpadł na pomysł ,,otworzyć firmę,, , gdzie tu jakakolwiek logika? - od razu niech otworzy 2 firmy, co to jedna!!, będzie miał większe obroty i więcej pieniążków , szkoda mi takich ludzi bo faktycznie potrzebuje pomocy ,ale jakiegoś lekarza

mase-moja logika jest taka ze chciałem zaczerpnąć informacji tylko i tylko na temat firmy bo nie mialem nigdy z tym styczność jakbym chciał pytać o mieszkanie czy o prace to bym poprostu zapytał ale nie muszę bo mieszkanie mam załatwione i prace też tylko że na czarno a to mi sie nie uśmiecha wię pomyślałem o założęniu działalności

Jeszcze jedno mase każdy ma swój tok myślenia ty go nie znasz więc nie wypisuj takich bzdór!!!!!!!!!!!!!

I może teraz w końcu któs mi da pare wskazówek na temat działalności????

gdzie w pierwszej kolejności powinienem sie udać i co załatwić???
jak wygląda rachunkowość w takiej firmie czytałem gdzieś na forum że nie można przekroczyć 50.000nokbo póżniej sie wchodzi na podatek vat tylko nie pisało czy w ciągu miesiąca czy jednej pracy czy jak???
Czy nie bedzie problemu z dostaniem pozwolenia na pobyt z policji jak będe miał gdzie mieszkać i jak to wszytko długo trwa???


Źle czytales, albo ktos żle napisal. Zanim twoj dochod osiągnie 50 000 koron, nie płacisz "moms", czyli vatu, inaczej MVA. Jak juz przekroczysz ten prog, to musisz placic vat w wysokosci 25% od danej kwoty. Czyli musisz zaczac od klientow pobierac zamiast 200 koron za cos tam, to 250... i te 50 trza wplacic panstwu norweskiemu.
A kiedy przekroczysz te 50 tysiecy to tylko od ciebie zalezy. Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Ania Kowalska
(aneczka77)
Wiking
Nikogo nie obrażając ale po Państwa wypowiedziach widać kto tutaj przyjechał. Banda niedouczonych i niezrównoważonych psychicznie ludzi. Śledząc wszystkie wątki na forum, jeszcze nikt nigdy nikomu nie udzielił żadnej pomocy. Potraficie tylko jeździć po kimś i ubliżać. Co za Naród!!! Wstydzę się, że mam takich rodaków.
Taki fajny kraj dający tak wiele możliwości ale po co podzielić się z innymi wiedzą, bo przecież dla Was zabraknie! Myślenie typowego samolubnego polaka. Żenada!!!
Firmę można otworzyć samemu, bezpłatnie na stronie internetowej www.brreg.no

Nawiązując do tematu też prosiłam się długimi miesiącami znajomych i innych ludzi o pomoc przy otwieraniu firmy, bo wydawało się to takie straszne. Szkoda bo nikt nie chciał pomóc! Ale cóż przecież "polak polakowi wilkiem". Do wszystkiego w życiu człowiek musi dojść sam i nikt mu ręki nie poda.

Prowadzenie własnej działalności absolutnie nie jest trudne i nie rozumiem Waszych wypowiedzi na ten temat. Fakt faktem trzeba mieć troszkę rozumu i przede wszystkim nie czytać tych żenujących bzdur. A tym bardziej nie sugerować się nimi. Na stronie www.altinn.no są wszystkie przydatne informacje odnoście prowadzenia działalności gospodarczej.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
235 Postów
zdzich mały
(mase1)
Stały Bywalec
prowadźcie sobie te firmy jednoosobowe, dwu osobowe itd. nikomu nie zazdroszczę, pani aneczka77 napisała że przyjechała banda baranów itd., tylko że pani aneczka77 nie jest tu pierwsza która przyjechała i nie ostatnia, i ciesz się swoją firmą która jest ciągle dynamicznie rozwijającą się w Norwegii , i następną tego typu z której dochodu nie ma albo jest żałosny- powiedz ile Norwegów korzysta z twojej firmy?? i za jakie śmieszne pieniądze???>>> hahahaha
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok