Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

rejestracja w Nav po dluzszym okresie - Norwegia

Czytali temat:
Andrzej Wolski (853 niezalogowanych)
11 Postów
Jan Kiryluk
(jasko32)
Wiking
witam!
Czy ktos sie moze orientuje po jakim okresie od zwolnienia mozna sie zarejestrowac w Nav.
Dodam ze w lutym 2009 wrocilem do kraju i teraz znow jestem w No. chcialbym sie zarejestrowac ale nie wiem czy nie uplynelo abyt duzo czasu?
czy moge liczyc na zasilek?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasko32 napisał:
witam!
Czy ktos sie moze orientuje po jakim okresie od zwolnienia mozna sie zarejestrowac w Nav.
Dodam ze w lutym 2009 wrocilem do kraju i teraz znow jestem w No. chcialbym sie zarejestrowac ale nie wiem czy nie uplynelo abyt duzo czasu?
czy moge liczyc na zasilek?

A jakie ma to znaczenie , w Twoim konkretnym przypadku , co My tu na ten temat napiszemy...? .

Najbardziej kompetentnym w tym temacie , jest sam... NAV...i nikt poza nim... !!! .
Idziesz , składasz odpowiednie dokumenty , w zależności od konkretnej potrzeby i po ptokach .

Najwłaściwszych informacji , uzyskasz od pracownika NAV w okienku informacja ...i tyle .

Pamiętaj , każdy przypadek jest Indywidualnie rozpatrywany ... to nie kołchoz by każdemu dawano po równo ...
Ot taka sobie drobna niedogodność ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Jan Kiryluk
(jasko32)
Wiking
GABRIEL Mistrzu jak jak nie znasz sie na temacie to na c.h.u j. sie odzywasz!
ja skierowalem to pytanie do ludzi ktorzy cos sie natym znaja. swoje aluzje zachowaj dla siebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Jan Kiryluk
(jasko32)
Wiking
pies jak nie ma co robic to j.a.ja lize i ty moze sprobuj to ci 94 raz za klaszcze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Jezeli w ubieglym roku kalendarzowym zarobiles minimum 113 462 koron, to zasilek sie nalezy. Natomiast z tego co piszesz wynika ze w zeszlym roku w PL byles. Musialbys zarobic przynajmniej 60 tys. zlotych, aby NAV przyznal ci zasilek. W NO mozna uzyskac zasilkek wypracowany w innym panstwie EØS, ale trzeba miec to minimum zarobione.

P.s. Gabriel dobrze ci napisal, wiec nie rozumiem dlaczego do niego pyszczysz? Moze tez sobie poliz jaja, jesli je masz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Hilton napisał:

P.s. Gabriel dobrze ci napisal, wiec nie rozumiem dlaczego do niego pyszczysz? Moze tez sobie poliz jaja, jesli je masz.

Gabriel napisał: Pamiętaj , każdy przypadek jest Indywidualnie rozpatrywany ... to nie kołchoz by każdemu dawano po równo ...
To co tu niewiasto przytaczasz jakieś formułki, skoro kolega napisał, że możesz zarobić 500 koron, a może i 500000 koron a i tak cię w tym Przenajświętszym NAVie indywidualnie rozpatrzą. Przekąś może trochę kapusty i sama sobie poliż, przy okazji pozastanawiaj się nad logiką swoich wypocin
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:
...Gabriel napisał: Pamiętaj , każdy przypadek jest Indywidualnie rozpatrywany ...
To co tu niewiasto przytaczasz jakieś formułki, skoro kolega napisał, że możesz zarobić 500 koron, a może i 500000 koron a i tak cię w tym Przenajświętszym NAVie indywidualnie rozpatrzą.

..."jasta102"... Wiesz nie prowadzę z Tobą wymianę zdań , bo w Twoim przypadku , jest to bezcelowe...
Niemniej , wtryniłeś się tutaj jak ...xxxxx... i napisałeś to co napisałeś ... bez zrozumienia tego co Ja zapodałem w informacji dla ..."jasko32"...
To gwoli wyjaśnienia Tobie i Jemu...

Tak ...każdy przypadek w NAV jest rozpatrywany indywidualnie i NIKT z Nas , nie jest w stanie przewidzieć na jakiego pracownika trafi ..."jasko32"...
Ponadto , z Jego informacji wynika , że w tamtym roku ..znaczy 2010 w Norge nie pracował znaczy jego zarobek oficjalny wynosi ...ZERO...Nok...Brutto ...
Mało tego nie podał Nam tutaj informacji jak został zwolniony... z ostatniej pracy / na jakich warunkach ,ani na jakich warunkach umownych w tej pracy był zatrudniony... .
Oraz jaki miał zarobek brutto za 2009rok.
A przecież średnią do bezrobotnego , oblicza się z trzech kolejnych poprzednich lat rozliczeniowych...
To co MY TUTAJ NA FORUM MOŻEMY MU DORADZAĆ ... poza suchą informacją ,że powinien zgłosić się z kompletem dokumentów do odpowiedniej instytucji w tym przypadku do rzeczonego wyżej NAV...

Jednak jak widać z powyższego ... ani On a tym bardziej Ty , nie możecie tego NIJAK zrozumieć... przykre jest również to ... ,że ..."jasko32"... zamiast się dopytać konkretów ..uderzył w serwowanie EPITETÓW co tym samym oznacza , Iż nie było żadnego celu w udzielaniu Mu tych informacji , bo ON przecież czeka Na gotową informację ,że NAV MUSI MU WYPŁACIĆ TAKĄ TO A TAKĄ , KWOTĘ BEZROBOTNEGO...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Hilton napisał:
Jezeli w ubieglym roku kalendarzowym zarobiles minimum 113 462 koron, to zasilek sie nalezy. .....
To dziwne bo ja na stronie Przenajświętszego NAV dzisiaj wyczytałem:
Twój wypłacony zarobek z pracy wynosił co najmniej kr 113 462 w ostatnim zakończonym roku kalendarzowym (w ubiegłym roku), lub co najmniej kr 226 923 w przeciągu 3 ostatnich zakończonych lat kalendarzowych
Zabrakło niewiasto tuszu, czy chęci aby dodać, że liczą się ostatnie 3 lata, a w ostatnim roku to mógł się nawet onanizować bezpłatnie, po 6 godzin dziennie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Nie, nie zabrakło tuszu. Opuściłam tę część tekstu celowo, abyś miał powód znów się do mnie dopierdolić.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Hilton napisał:

No i wszystko jasne. Tusz się skończył! No i chwała Bogu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok