Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

reklama | kup tutaj »

NOWI W NORWGII ( BERGEN) - Norwegia

Czytali temat:
Magda Yobi (3617 niezalogowanych)
7 Postów
natalia fornal- Hudak
(nastka_75)
Wiking
Witam wszystkich forumowiczów,
mam pytanie do tych , ktorzy mieszkają w Norwegii, mają doświadczenie i chętnie się nim podzielą Od lipca przeprowadzamy się z dwójką moich dzieci (córka 6,5 roku oraz syn 4,5 roku) do Bergen, do męża. Jestem kompletnie zielona w sprawach typu szkola, przedszkole, opieka medyczna.
Czy ktoś z Was znalazłby troche czasu i wyjaśnił jak to wszystko tutaj dziala....
Czy o przedszkole musze starać się już teraz( będąc jeszcze w Polsce), czy są jakieś konkretne terminy na składanie podań do przedszkoli( tak jak w Polsce?). Jak jest ze szkołą dla mojej córki? Czy sa jakieś specjalne szkoły , w których pomagają nowoprzybyłym dzieciom w nauce nowego języka?. W jaki sposób odbywa się rejestracja do lekarza ( chodzi mi głównie o dzieciaki)

Za wszystkie informacje bedę niezmiernie wdzięczna. Liczę na Waszą życzliwość))
Pozdrawiam


Natalia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
hm.. Do lipca to masz jeszcze szmat czasu. Posiedź trochę na forum, poczytaj starsze tematy. Na forum jest wyszukiwarka i możesz sobie znaleźć odpowiedzi. To wszystko jest tu co chwilę wałkowane więc nie bedziesz mieć problemów ze znalezieniem odpowiedzi, a przy okazji dowiesz się masę rzeczy, o które nawet by nie przyszło do głowy zapytać.


Mnie też czeka przeprowadzka
Damy radę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
nastka_75 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów,
mam pytanie do tych , ktorzy mieszkają w Norwegii, mają doświadczenie i chętnie się nim podzielą Od lipca przeprowadzamy się z dwójką moich dzieci (córka 6,5 roku oraz syn 4,5 roku) do Bergen, do męża. Jestem kompletnie zielona w sprawach typu szkola, przedszkole, opieka medyczna.
Czy ktoś z Was znalazłby troche czasu i wyjaśnił jak to wszystko tutaj dziala....
Czy o przedszkole musze starać się już teraz( będąc jeszcze w Polsce), czy są jakieś konkretne terminy na składanie podań do przedszkoli( tak jak w Polsce?). Jak jest ze szkołą dla mojej córki? Czy sa jakieś specjalne szkoły , w których pomagają nowoprzybyłym dzieciom w nauce nowego języka?. W jaki sposób odbywa się rejestracja do lekarza ( chodzi mi głównie o dzieciaki)

Za wszystkie informacje bedę niezmiernie wdzięczna. Liczę na Waszą życzliwość))
Pozdrawiam


Natalia



www.nyinorge.no/pl/Nowicjusz-w-Norwegii/...owadzka-do-Norwegii/

pod tym linkiem znajdziesz odpowiedzi na wiekszosc pytan.
edit:
a do przedszkola nie da sie zapisac dziecka jesli nie ma numeru personalnego, bo formularz nie przejdzie. Zeby dzieci dostaly te numery musza byc w Norwegii, bo urzednik musi je zobaczyc, tal po prostu naocznie, na prawde. Zapisy do przedszkola koncza sie w marcu zazwyczaj.
A starsze dziecko pojdzie najprawdopodobnioej do klasy przygotowawczej "motak".
Lekarza sie wybiera samemu przez internet, ale do tego masz jeszcze czas, i tak do wszystkiego potrzebne sa numery personalne.
Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
Hey
Ciesze się że spokałam Cię na forum. Sorki że na Ty - ale tak się ucieszyłam że samo poleciało. Ja również w lipcu przeprowadzam się do Bergen do mężą - mam dwie córki. Młodsza w sierpniu skączyła 6 lat i tak myslę że dobrze byłoby się poznać. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
natalia fornal- Hudak
(nastka_75)
Wiking
Jasna, Hilton dziękuje Wam bardzo za wskazówki))))))))
Jestem troche przestraszona tą przeprowadzka , jeżeli chodzi o dzieci...
Mam nadzieję, że damy sobie rade
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
natalia fornal- Hudak
(nastka_75)
Wiking
Pewnie ,że fajnie by było się poznać Mamy córki w tym samym wiek- będzie im raźniej jeśli się poznają
moj e- mail nataliafornal@hotmail.com .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
kupcie sobie dobre gumaczki i duze, porzadne parasole!
od tego trzeba by zaczac jadąc do tego przekletego miasta.....

aaaaaaaaaaaaaaaa i rutinoscorbinu duzo, bo z gila leci "babie lato", i tak od wrzesnia do.... własciwie cały rok......

odzanczajcie sobie w kalendarzu dni,kiedy nie pada, bo uzbiera sie ich ze 20/rok.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
hihihihihiii - slyszy się to na każdym kroku. Pewnie że sprawimy sobie stosowne ubranko, może być i katar. Strasznie chce już jechać i teraz nic mnie nie przeraża.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-2  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
skopiowałem sobie ten twoj post i bede go trzymał w ....rekawie, bo mysle,ze nie dłuzej jak kilka miesiecy bede zmuszony go wkleic w temat np. " chce do domu" .....
ale póki co enjoy !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Joanna Hołdyńska
(asia77.02)
Wiking
no tak kto to wie... Może i tak będzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok