Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 31 maja

jak zapisac dziecko do przedszkola????? - Norwegia

57 Postów
DOROTA K.
(DORA348)
Nowicjusz
Hej może ktoś podac mi nazwe srtony internetowej abym mogła zapisac dziecko do przedszkola,dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
możesz to zrobić na oficjalnej stronie kommuny, w której mieszkasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Sylwia N.
(psculkas)
Wyjadacz
skoro mieszkasz w Bergen to sprobuj na tej stronie
www.bergen.kommune.no/barnehage
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(Sabsia)
Nowicjusz
sama mam dwoje dzieci,w tym jedno 4 letnie i zastanawiam sie bardziej nad tym czy ten łobuz da sobie rade w nowym otoczeniu z nowymi dziecmi i co najwazniejsze niemogąc sie z nimi dogadac?prawdop.zaczyna w nastepny tydzien i przyznaje bardzo sie tego dnia boje...Miał ktos z was podobną sytuacje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Sabsia napisał:
sama mam dwoje dzieci,w tym jedno 4 letnie i zastanawiam sie bardziej nad tym czy ten łobuz da sobie rade w nowym otoczeniu z nowymi dziecmi i co najwazniejsze niemogąc sie z nimi dogadac?prawdop.zaczyna w nastepny tydzien i przyznaje bardzo sie tego dnia boje...Miał ktos z was podobną sytuacje?

Mój synek poszedł do przedszkola, gdy miał 3,5 roku (już o tym pisałam), jest otwartym dzieckiem, które dogada się i dogadywało z każdym na wszystkich etapach swojego życia, ale początki w przedszkolu nie były łatwe. Trafł niestety do takiego o złej opini (dowiedziałam się później) i był tam bity i gryziony. Wychodził z domu z płaczem i z płaczem wracał. Nie pomagały interwencje, bo wszystkie dzieciaki (120 sztuk) terroryzował syn właścicielki przedszkola. Kiedyś popchnął go z wysokości na skały i mój mały wrócił z mocno zasiniaczonymi plecami, o mały włos nie skończyło się to na Policji. Potem przedszkole zmieniłam, po przeprowadzce, na w opini wielu, najlepsze w kommunie i wszysko się zmieniło. Raj na Ziemi. Sama pracoałam w jeszcze innym i muszę powiedzieć, że to wszystko zależy od pracowników przedszkola, ich posejścia. W razie problemów trzeba interweniować jak najszybciej. Dzieci norweskie bywają dość "brutalne", są wychowywane dość swobodnie. Nie raz byłam świadkiem, w różnych miejscach publicznych, sytuacji, że mój mały jest zaczepiany, popychany, płacze, a matka norweska stoi i dumna patrzy na swój mały cud. Trochę tu straszę, a może być całkiem w porządku. Niemniej sytuacja, gdzie w środku roku szkolnego przychodzi "nowy" i jeszcze nie ma z nim porozumienia, bo nie mówi po norwesku, nie jest łatwa i warto się przygotować. Bywa, że pierwszy tydzień jest OK, bo panie patrzą, pomagają, a kłopoty pojawiają się później. Koniec dramatyzowania. Trzymam kciuki, będzie dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(Sabsia)
Nowicjusz
jak mniej więcej wyglada opłata miesieczna przeczkolaka,czy to zalezy od przeczkola czy regóła jest ustalona dla ogółu?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:7  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
zależy od przedszkola, plus minus 2500 nok za komunalne, prywatne bywają droższe, ale nie sądzę, że więcej niż 3500 nok, ja płaciłam w obu po 2500 nok, jedno było prywatne, drugie komunalne, a pracowałam w prywatnym i opłata też była taka sama
ale ktoś tu kiedyś pisał, że cena dochodziła do 3500 nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
53 Posty

(Sabsia)
Nowicjusz
no to jeszcze jedno...od jakiego wieku mozna wogóle zapisac dziecko do przeczkola,czy tak jak w Polsce może pójśc maluch mający nieraz 2,5 roku ,który potrafi w jakimś stopniu sam jeśc i nie sika w pieluszke(pytam bo obiłoo mi sie o uszy ze 13 miesieczne da sie juz rade ''upchnąc??"
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
400 Postów

(marta86)
Wyjadacz
Kurcze do czego to dzieci są zdolne:/
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
w norweskich przedszkolach sa juz nawet roczne dzieciaki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok