Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek do 17 maja z rabatem 10%

Czytali temat:
(1353 niezalogowanych)
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
Tak tylko ze ze standardowych godzin nie da sie wyzyc.... sa osoby przyjezdzajac tutaj chca lepiej zyc ... miec wlasne mieszkanie , calkiem przyjemny samochodzik, wyskoczyc do knajpy kjiedy bedzie sie chciec itd itp... a niestety tylko z kontraktowych godzin sie nie da...
nie bede wspominal o wakacjach i o ciuchach... moze ciuchy to przesada bo wiekszosc nas jest Marianami wiec to nie wydatek...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
traveleroslo napisał:
Tak tylko ze ze standardowych godzin nie da sie wyzyc.....
Hm...
KAŻDY żyje na miarę swoich potrzeb....
Znam parę Norgów których zarobki oficjalnie oscylują w granicach 450tys.Nok i z ledwością wiążą codzienny koniec z końcem bo w wakacje żyją ponad stan..
I znam Krajana który przy zarobku 280tys.Nok sprowadził tutaj żonę i troje dzieci ... kupił pół domu a drugie pół spłaca .
I ma naprawdę dobrze i lepiej od tych Norgów którzy klepią" BIEDĘ " w spółdzielczym blokowisku...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
NO tak tak... juz kilka razy byl poruszany takowy temat.... zgodze sie z Toba Gabryielu z jednym ze kazdy zyje jak moze... ale nie wiem dlaczego wnosisz ze ten krajan zyje lepiej?? a co do tego ze ten pan majac tak maly zarobek i do tego , tak liczna rodzine do utrzymania to musial miec naprawde neizlego farta ze dostal pozyczke...
i kurde naprawde chcialbym aby ktos mnie oswiecil jak w ogole tak sie da... 280tys i wyzyc w 4 osoby przez rok???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ten znajomek kupił pół domu za gotówkę którą odkładał na konto przez trzy lata.
Jeżdżą dwoma zwykłymi przechodzonymi jednak sprawnymi autami ...
Mieszkają w małej osadzie do pracy mają nie dalej jak 15km..
Jego połówka z dziećmi zjechała dopiero w tym roku tutaj przed wakacjami i już ma pracę ...
Bo facet stanowczo , jednak rozważnie i powoli wszystko sobie planował od samego początku....
A do Norge przyjechał przez Adecco ...
Odbębnił podpisany kontrakt , przeszedł do Nord firmy i ma to co sobie założył .
Bez zbędnych ekstrawagancji .
Tak jak napisałem powyżej..".....na miarę swoich potrzeb..."
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
traveleroslo napisał:

i kurde naprawde chcialbym aby ktos mnie oswiecil jak w ogole tak sie da... 280tys i wyzyc w 4 osoby przez rok???

ja tez nie wiem jak to mozliwe,ale podobno mozna
wszystko przywozi sie z polski albo ze szwecji,plus zgrabne raczki zony,ktora zrobi z maki 90% obiadow,z czego polowa bezmiesnych
zero sklepowych drogich gotowcow(norwegowie uwielbiaja gotowe zarcie)
wszelkie naprawy samochodow w polsce
zero nalogow,zero drogich pasji,zero wyjsc do knajpy czy innych kosztownych miejsc(zreszta jak ktos mieszka na wygwizdowie to i tak nie ma gdzie chodzic)
w remie mozna kupic chleb juz za 4,90,a owoce czesto sa w promocji po 10 kr kilo
to sie nazywa chyba gospodarnosc
wszystko zalezy od tego co czlowieka cieszy i jakie ma wymagania od zycia(np jedna kobieta musi miec cala szfe kosmetykow,a innej wystarczy sam krem do twarzy)
jeden o danym poziomie zycia powie,ze bida z nedza,a inny,ze super i nic mu nie brakuje
i zeby nie bylo,ze ja krytykuje,bo w polsce tez tak ludzie wariantem oszczednosciowym zyja,a zreszta chyba byc lepiej razem i zyc srednio,niz osobno i wystawnie
poza tym nie oszukujmy sie,wielu rodakow dorabia w szarej strefie i te rzeczywiste zarobki sa troche inne

traveleroslo napisał:
majac tak maly zarobek i do tego , tak liczna rodzine do utrzymania to musial miec naprawde neizlego farta ze dostal pozyczke... jezeli kupil dom w malej osadzie(cena),do tego tylko z czesciwa splata i z konta mu wiele w miesiacu nie ubywalo,to czemu nie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
No Mariany i Mariolki nie przesadzajmy tak!!!! Zarobek 350-400 tys rocznie wystarcza na calkiem normalne zycie tutaj a to jest przecietna pensja kazdego ROBOLA. A te wozki o ktorych tak niektorzy marza i kupuja za overtid-y,i wszystkie te bajery oby na starosc nie wozily inwalidow.Smieszne tlumaczenie"co ja mam robic w sobote albo po pracy" jest dla mnie prawdziwym usprewiedliwieniem MARIANA!!! A WEZ DZIECKO,ZONE,DZIEWCZYNE A NAWET SWOJA DUPE TYLKO I IDZ NA SPACER,NA ROWER ALBO DO KINA! I JESZCZE LEPIEJ NAUCZ SIE JEZYKA W TYM CZASIE,IDZ DO SZKOLY ABY POZNIEJ DOCHOD ROCZNY BYL W OKOLICACH MILIONA!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SAS)
Wiking
No z tym milionem to cie juz ponioslo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Tak myslisz???SAS- to nie jest tajemnica kto ile zarabia i w kazdej chwili mozna sprawdzic liste w pierwszej lepszej gazecie. Moje miejsce w rankingu to 1363 w mojej komunie a jestem przecietniakiem(robolem) tylko kilkadziesiat miejsc wyzej sa juz ludzie z dochodami okolo 700 tys i wiecej. Czy milion rocznego dochodu to duzo??? to tylko okolo 50 tys na reke co miesiac!!!skoro teraz niektorzy polacy potrafia zarobic 35-40 tys miesiecznie to niewydaje mi sie aby milion byl tylko w sferze marzen.Kwestia tylko czy wypracowac go nadgodzinami czy wiedza i odpowiednim stanowiskiem!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
hehe no rzeczywiscie z tym milionem to grubo przesadziles szczerze mowiac mieszkam w Norde ponad 5 lat i jeszcze nie spotkalem osoby ktora zarabia ponad milion ( nie rozdzielam na polakow i inne nacje mowie o wszystkich)... mowie o osobie ktora jest pracownikiem.... oczywiscie gdy sie ma wlasna dzialalnosc to czemu nie ... ale to zupelnie inna bajka... a co wspomnianych 400tys rocznie... to zarobic to ze standardowych godzin to juz jest wyczyn musisz miec ponad 200nok na godz aby to zarobic... znam architektow i ksiegowych ktorzy wyciagaja mniej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1222 Posty
ladny pan
(panladnyzrodzina)
Maniak
prosze bardzo,traveleroslo...
1mln nok rocznego dochodu brutto,mozliwy dla marynarzy/rybakow,pracujacych na statkach typu trauler (badz wiekszych) i pozostajacych na morzu min. 6 miesiecy w roku!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok